Новини

“Родопа” с равенство срещу “Сливен” в Смолян

“Родопа” (Смолян) спечели само точка от домакинския си мач срещу “Сливен” (Сливен), завършвайки при резултат 1:1. Головете са дело на Даниел Кутев за домакините в 44-та минута и на Петър Принджев в 85-та минута за тима от Сливен. Най-спорното положение в срещата бе отменения гол с глава на Михаел Кисьов в 50-та минута, след като страничният рефер Симеон Сталев вдигна флага, а Рюстем Карагарен отмени попадението.

Двубоят стартира с домакински натиск, като в рамките на няколко минути момчетата водени от Данаил Бачков имаха шанс да открият резултата, но за съжаление Борислав Семетски, Теодор Стефанов и Михаел Кисьов нямаха късмета пред гола. Първото  положение за “Сливен” бе едва в 30-та минута. Последва добро положение и пред Радостин Самуилов, но до гол не се стигна. Такъв обаче реализира Даниел Кутев с далечен удар, като първо топката срещна напречната греда, но след рикошет топката влезе в мрежата на Димитър Милев.

Второто полувреме гостите се опитаха да вземат инициативата и да притиснат противника. В 59-та минута се стигна до най-спорното положение в срещата, когато Сталев отсъди засада и не бе зачетен гол с глава на Михаел Кисьов, който засече топката след изпълнение на фал. Двубоят продължи, като тимът на Александър Балездров имаха две положения, които пропуснаха, но при третото капитана на “Сливен” Петър Принджев наказа грешка на “Родопа” и вкара с глава за 1:1, след центриране от дясно на Тодор Малинов.

“Трябваше да вкараме втори гол и да затвори мача. При наша грешка, гостите успяха да изравнят”, коментира след срещата старши треньора на “Родопа” Данаил Бачков

“Родопа” посреща “Сливен”

“Родопа” (Смолян) посреща в събота, 13 април “Сливен” (Сливен) в мач от 29 – ия кръг от първенството на “Трета лига”- Югоизточна група. Двубоят е от 17.00 часа на Стадион “Септември”, в смолянския квартал “Райково”.

От групата на “Родопа” отпада трайно контузеният Антон Белюков, на когото му предстои операция и Елмир Мустански, заради ангажименти. Под въпрос е и Валентин Овчаров. В групата се завръща Николай Георгиев, който вече се възстанови.

“Не сме от отборите, които подценяваме противника си. “Сливен” стоят много по-добре от първия сезон и показват много добра игра през пролетта. Записали са загуби само от лидерите в групата. Играем за победа, както всеки мач”, коментира преди последната тренировка старши треньорът на “Родопа” Данаил Бачков.

За главен съдия на мача е назначен Рюстем Карагарен, а ще му асистират Симеон Сталев и Стоян Петров от Пловдив. 4-ти съдия ще бъде Божидар Шуманов, а делегат Милко Якимов.

“Родопа” загуби в Димитровград с 2:4

“Родопа” (Смолян) записа загуба като гост от тима на ФК “Димитровград 1947” (Димитровград) с. 2:4. Головете за “зелено-белите” са дело на Михаел Кисьов и Теодор Стефанов. За съжаление поради травми двубоя предварително Денис Кехайов и Даниел Кутев. Много добра оценка за играта в двубоя от “Трета лига”- Югоизточна група, старши треньор на “Родопа” Данаил Бачков даде на младите таланти Борислав Семетски, Александър Чаушев и Анастас Робов.

Рефери от Стара Загора ще ръководят срещата на “Родопа” в Димитровград

Съдийска тройка от Стара Загора начело с Камен Терзиев ще ръководи срещата на “Родопа”  в Димитровград. Двубоят от 28-ия кръг от първенството на “Трета лига”-Югоизточна група е в събота, 6 април от 17:00 часа.

Костадин  Керацов  и  Милен Митев ще бъдат асистентите на Терзиев.

Тимът на “Родопа” ще пътува в деня на мача. Групата ще бъде определена довечера, след последната тренировка, тъй като продължават множеството кадрови проблеми пред старши треньора Данаил Бачков, заради контузени футболисти.

Децата на “Родопа” биха “Левски” (Карлово) с 3:0 в отложен мач

Децата на “Родопа” (Смолян) победиха ФК “Левски” (Карлово) с 3:0 в отложен мач от 12-ия кръг на първенството от Регион Пловдив. Тимът воден от Левент Аврамов се наложи с класически резултат на Стадион “Смолян”, като головете са дело на Крис Чавдаров, Димитър Величков и Ангел Тумбаков.

С тази победа момчетата от формация Деца – А утвърждават доброто си представяне в първенството.

Снимки: Сара. А

“Родопа” победи “Локомотив” II с 1:0

“Родопа” (Смолян) записа домакинска победа с 1:0 над “Локомотив” II (Пловдив). Единственият гол в мача бе дело на Михаел Кисьов в 19-та минута, след асистенция на Даниел Кутев. Победата можеше да бъде много по-убедителна, но на няколко пъти гредите спасиха гостите, след удари на Теодор Стефанов и Михаел Кисьов. Голмайсторът в срещата имаше още няколко положения за гол, но късметът не бе на негова страна. Радостин Самуилов имаше едно от най-чистите голови положения в срещата, след като при една контраатака на “Родопа” остана сам срещу вратаря Даниел Амбрацумян, но не успя да го преодолее и ударената от него топка излезе в аут.

Отборът на “Локомотив” II притисна противника през второто полувреме, като Даниел Маджаров удари греда след фаул, малко след подновяване на играта. В края на мача наставникът на пловдивчани имаше поредният словесен сблъсък с реферите, за което получи жълт картон. Такъв за реплики бе даден и на Борислав Дончев, който също бе на скамейката. За съжаление тежка контузия получи Тони Лесов от гостите през първото полувреме и бе откаран с линейка в местната болница.

“Очаквано труден мач за нас с оглед на кадровите проблеми, които имаме. Важни три точки. Резултатът можеше да е по-голям, но допуснахме много пропуски”, коментира след срещата от 27-ия кръг от първенство на на “Трета лига” – Югоизточна група, старши треньорът на “Родопа” Данаил Бачков.

Продължават кадровите проблеми в “Родопа”

Куп кадрови проблеми има пред старши треньора на “Родопа” (Смолян) Данаил Бачков, преди домакинската среща с “Локомотив” II (Пловдив). От основната група отпада болният Любослав Петров и контузените Николай Георгиев, Владимир Овчаров и Денис Кехайов. Под въпрос е и Антон Белюков.

Срещата с втория тим на “Локомотив” е в сряда, 3 април от 17:00 часа на Стадион “Септември”.

“Очаквам един добър мач със стойностен отбор изграден от млади и перспективни футболисти”, коментира Данаил Бачков.

4 победи и 2 загуби през седмицата за отборите от ДЮШ на “Родопа” (Смолян)

Четири победи и две загуби записаха отборите от Детско-юношеската школа на “Родопа” (Смолян) през изминалата седмица, в различните регионални първенства на Пловдив.

Най-изразителна победа записа тимът воден от Звезделин Чаушев, който бие тима на Футболна академия “Кючук Париж” I (Пловдив) с 8:0. Момчетата от Футбол – 9 на Димитър Чолаков бият ФК “Шипка” (Асеновград) с 6:1. Голмайстори са Денис Росенов (2) Адриан Демирев, Борис Димов, Борис Братованов и Владислав Кичуков.
Отборът на Деца – А с треньор Левент Аврамов бият ФК „Траките 2007“ (Скутаре) с 1:0, като единственото попадение е дело на Александър Кечев. Момчетата на Георги Чакъров печелят нови 3 точки, след служебна победа над ФК „Вихър“ (Белозем), поради неявяване на противника за двубоя в Смолян.

Загуби с 1:4 от “Кърджали” и с 3:5 от “Кронос” (Пловдив) записаха и отборите на Футбол – 7 с треньор Звезделин Чаушев и Димитър Чолаков. Голмайстори срещу тима от Пловдив са Мариан Башов (2) и  Александър Александров.

Снимка: Сара. А

“Родопа” загуби от “Загорец” с 1:2 след скандално съдийство на Тодор Тодоров

“Родопа” (Смолян) загуби гостуването си на “Загорец” (Нова Загора) с 1:2, след скандално съдийство на главния рефер Тодор Тодоров от Пловдив. Домакините откриха резултата през първото полувреме от отсъдена несъществуваща дузпа. Въпреки това, тимът воден от Данаил Бачков се върна в мача през втората част, след изравняване с попадение на Михаел Кисьов. Последваха няколко добри ситуации за “Родопа”, като при едната топката се удари в гредата на противниковата врата. Тодоров подмина и две явни нарушения в наказателното поле на “Загорец”. Не бяха отсъдени дузпи за избиване с ръка на топката и явно поваляне на Кисьов. В крайна сметка, домакините стигнаха до победата с далечен гол.

“Заслужавахме поне точка. Пуснах в игра всички млади момчета, Георги Близнаков направи дебют”, коментира след срещата старши треньорът на “Родопа” Данаил Бачков.

За разлика Тодоров, неговите асистенти Лилия Думбалакова и Иван Беделев бяха перфектни в отсъжданията си.

“Родопа” с поредица от кадрови проблеми преди мача със “Загорец”

Поредица от кадрови проблеми има пред старши треньора на “Родопа” (Смолян) Данаил Бачков преди гостуването на “Загорец” (Нова Загора). Със сигурност от групата заради наказание, контузии и неразположение отпадат Антон Белюков, Валентин Овчаров, Николай Георгиев и Анастас Робов.

“Трудна ситуация, но се надявам да се справим. Ще дам шанс на футболистите, които до този момент имат по-малко игрови минути да докажат, че заслужават място в отбора”, коментира Бачков преди последната тренировка за мача от 26-ия кръг на първенство на “Трета лига” – Югоизточна група.

Срещата е в събота, 30 март от 15:00 часа на Стадион “Загорец”.

Главен съдия на срещата ще е Тодор Тодоров, с помощници Лилия  Думбалакова  и  Иван Беделев, и тримата от Пловдив.